Dołącz do nas: Dołącz do nas na Facebooku

  Szanowni Państwo 

W związku z zaistniałą sytuacją , zapraszamy na naszą  ekspkozycje domów z drewna tylko i wyłącznie po umówieniu wcześniej wizyty telefonicznie lub meilowo  KONTAKT  nr  509 216 541 oraz  531 982 146     email : ma.kosacka@gmail.com

Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności :1 m wzajemnego odstępu oraz w miarę możliwości użycie maseczki oraz rękawiczek.   

Kosacki Domy
Ekologiczne domy z drewna

biuro@kosackidomy.eu   509 216 541

Prev - Next
lub

Nasza technologia

Budowane przez nas domy wykonywane są w systemie szkieletowym lub z bala 


Plus 1. Ekologiczne i bardzo dobre dla zdrowia człowieka
Ekologiczne domy z drewna są zdrowe. Mikroklimat budynku drewnianego jest nieporównywalnie lepszy od budynków tradycyjnych. Trzeba pamiętać że drewno jest naturalnym budulcem i organizmem żywym tak jak i człowiek. Każdy, kto miał możliwość mieszkania w takim budynku lub choć przez chwilę w nim przebywać, potwierdza jednoznacznie, iż domy drewniane maja swoja duszę i czuć w nim ciepło ogniska domowego.

Plus 2. Szybka budowa i oszczędność czasu
Domy w konstrukcji szkieletowej budowane są w bardzo szybkim tempie. Profesjonalna ekipa montażystów jest w stanie wybudować dom o pow. 120-160 m2 w 4 tygodnie, w stanie zamkniętym pod klucz . Dodatkowe prace można uwzględnić w zamówieniu. 

Na tak sprawną pracę przekłada się wiele czynników, a mianowicie:

  • drewno w pierwszej klasie wysezonowane i suszone w suszarni komputerowej do wilgotności 12-16 %
  • bardzo dobre maszyny oraz sprzęt do obróbki drewna zapewniają Państwu, iż konstrukcja budynku jest czterostronnie strugana i precyzyjnie dopasowana
  • wyspecjalizowani pracownicy z wieloletnim doświadczeniem
  • systematyczność pracy oraz precyzja w wykonaniu poszczególnych elementów
  • wcześniej przygotowane elementy pod względem ilościowym i jakościowym oraz dopasowane ich na wymiar 

Poszczególne elementy są do siebie dopasowane i wymierzone, konstrukcja impregnowana przeciwko ogniu oraz grzybom. 


Plus 3. Bardzo dobra izolacja termiczna więc Energooszczędność pieniędzy i czasu
Domy w systemie szkieletowym znalazły już miliony zwolenników na całym świecie. W Polsce budownictwo tego typu pojawiło się ” jako nowość” już w latach 60-70. W krajach skandynawskich , Kanada, Australia, Stany Zjednoczone mogą się pochwalić budownictwem szkieletowym , które to na tamtejszych rynkach odgrywa „Głowna role” więc dla porównania gorąca Australia i chłodna Skandynawia , w obu tych klimatach budownictwo to ma swoje miejsce. Polska jest po środku tych zmian klimatycznych. Można tu więc śmiało stwierdzić, iż nasi dziadowie i pradziadowie wiedzieli co dobre budując domy z drewna. Nasza wiedza pomogła im w tym i stworzyła budynki , które w surowym klimacie zachowują swoje ciepło a w upalnym orzeźwiający chłód dzięki odpowiedniej izolacji termicznej. 

Konstrukcji w technologii z drewnem na elewacji o dowolnej grubości od 2 cm do 10 cm na bala prostokątnego.
Drewno/ wiatroizolacja / płyta wodoodporna OSB 1,2 konstrukcja 15 cm heblowana czterostronnie, impregnowana w tym wełna mineralna/paroizolacja, ruszt drewniany/płyta re gipsowa. 

Konstrukcji w technologii z tynkiem na elewacji
Tynk akrylowy/styropian 10-15 cm/ wiatroizolacja/płyta wodoodporna OSB 1,2 konstrukcja 15-25 cm heblowana czterostronnie, impregnowana w tym wełna mineralna 15-25 cm /paroizolacja, ruszt drewniany/płyta regipsowa lub za dopłatą boazeria drewniana świerkowa.

Oszczędzamy pieniądze by budynek ogrzać zimą. Dla przykładu (budynek o pow. 160 m2 na mrozie 25 stopni odnotowano – temperatura na piecu grzewczym, w tym przypadku węglowy, 37 stopni w domu temperatura 24 stopnie) . 
Działa to również w druga stronę , czyli latem upał na podwórku a naturalna klimatyzacja w domu.
 

Oszczędność czasu i tylko przyjemność

Biuro

Łucka 75
21-100 Lubartów
tel. 0 81 464 32 81
kom. 509 216 541
kom. 531 982 146

Ekspozycja
Miejscowość Łucka przed Lubartowem
przy drodze krajowej nr 19
© Kosacki Domy - 2015.
Projekt i wykonanie - Freeline.

Polityka prywatności | Mapa strony
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij